СОДРЖИНА

На свечаном отворењу изложбе драгоцјених ватиканских предмета, скупина мушкараца одјевених попут темплара изводи смиону пљачку. У средишту је њихова интереса механички уреѓај за декодирање који наводно може дешифрирати гдје се налази благо темплара. Археологиња Тесс Цхаyкин (Мира Сорвино) невољко сураѓује с агентом ФБИ-а Сеаном Далеyјем (Сцотт Фолеy) како би открили тко је мозак операције, а можда и пронашли благо.

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Мулан (2020)

  image
  Кога императорот на Кина издава декрет дека по еден член од секое семејство мора да служи во кралската војска во одбрана на земјата од освојувачите од север, една...
 • Енцхантималс - Тајна снежне долине! (2020)

  image
  Поларна медведка Пристина се одправи искат погрешано Бестие на Леденик, преко катерега јо води пот в Заснежено долино. Там налети на чудашко товарно вроче...
 • Принцезата невеста (1987)

  image
  Додека убавата Батеркап е киднапирана и држена против нејзина волја за да се омажи за одвратниот принц Хампердинк, Весли (нејзината симпатија од детството, сега...
 • The Thief Of Baghdad (1924)

  image
  A recalcitrant thief vies with a duplicitous Mongol ruler for the hand of a beautiful princess.
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.