СОДРЖИНА

Адријан е романски писател кој илегално емигрира во Шпанија во 2002 и работи како ноќен чувар на паркинг. Животот на Адријан се менува засекогаш за време на ноќта на Сан Хуан (долгоденица), кога ја среќава Марија, шпанска музичарка.
Адријан е млад поет кој решава да ја напушти Романија и оди да живее во Шпанија. Сака да си го смени животот, да заработи пари и да научи шпански. Кога стигнува во Кордоба, тој работи во салон за коли каде што се продаваат и стари и нови коли. Преку ден се крие во мал караван на паркингот на салонот за коли. Еден ден, Адријан наоѓа пакет со ЦД и постер за турнеја на фламенго/џез група. Тој е маѓепсан од музиката и од сликата на Марија, која свири бас-гитара во групата. Тие се среќаваат после концертот на плажата, каде што ја започнуваат нивната врска полна со страст, проблеми и изненадувања.

Слики

ПаркингПаркингПаркингПаркингПаркингПаркинг

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Малата принцеза (1995)

  среда
  image
  Млада девојка е принудена да слугува во ученички дом кога татко ѝ исчезнува и се претпоставува дека е мртов.
 • Кралицата Марија од Романија (2019)

  среда
  image
  Разорена од Првата светска војна и турната во политички проблеми, сета надеж на Романија е во Кралицата при нејзината мисија во Париз за да лобира нивното големо...
 • Заведена од лаги (2010)

  среда
  image
  По напорната деловна зделка, Лора ќе се врати кај своето семејство во родниот град. Но, таму ја чека новата сопруга на нејзиниот татко, со која не се поднесува, и...
 • Плес измеѓу редова (2018)

  среда
  image
  Цхристиан је нови запосленик у великом супермаркету. Шутке је уронио у непознат свијет дугих ходника, вјечног реда складишта с робом, надреалистичке механике...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.