рејтинг: 6.9/10
Оценка на корисникот: 7/10
(3 гласови)

Содржина

Мени, Џоел и Џона го расчиствуваат својот пат низ детството и се борат со насилната љубов на нивните родители. Додека Мени и Џоел растат во верзии на нивниот татко, а Ма сонува да побегне, Џона се нурнува во својот имагинарен свет.
Ние тројцата. Ние, браќата. Ние, нераздвојните кралеви. Три момчиња го расчиствуваат својот пат низ детството среде насилната љубов на нивните млади родители. Додека Мени и Џоел растат во верзии на нивниот сакан и непредвидлив татко, мајката сака да го заштити најмладиот Џона во рамките на нивниот дом. Почувствителен и посовесен од неговите браќа, Џона сè почесто се нурнува во својот имагинарен свет. Снимен според познатата книга на Џастин Торес, „Ние животните“ е длабока приказна за созревање, придвижувана од улогите на неверојатните актери и одличните анимирани секвенци што го оживуваат скршениот внатрешен свет на Џона. Со своето документарно искуство, режисерот Џеремаја Загар создава длабок портрет за едно работничко семејство и за значењето на братската љубов.

Слики

Ние животнитеНие животнитеНие животнитеНие животнитеНие животнитеНие животнитеНие животнитеНие животнитеНие животните

Прегледи


Нема Прегледи
Препораки
 • У спаваќој соби (2001)

  image
  Тодд Фиелдс "Ин тхе Бедроом" онлy слоwлy ревеалс итс реал субјецт ин а сторy тхат хас а схоцкинг реверсал ат тхе енд оф тхе фирст ацт, анд тхен лоокс море дееплy...
 • Вирџина (1991)

  image
  Радња филма се одвија крајем 19. века, у једном забитном селу Книнске крајине. Породице без мушког потомства сматране су уклетим и осуѓеним на пропаст. Да би се...
 • Кристал (2004)

  image
  Флим је направљен по роману Адалберта Штифера о изгубљеној деци. У модерном зимском одмаралишту свештеник говори стару божиќну легенд о магичном кристалу. Упркос...
 • ВРЕЌА БРАШНО (2012)

  image
  Алсемберг, 1975 година. Осмогодишната Сара живее во католички дом за напуштени деца. Еден ден, нејзиниот биолошки татко, кој никогаш не го запознала, доаѓа да ја...
Топ листи

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: Полиса на приватност.