рејтинг: 6.6/10
Оценка на корисникот: 7.17/10
(6 гласови)

СОДРЖИНА

Сандра Прански је студенткиња журналистике која путује у Енглеску да би посетила пријатеље. Она одлази на шоу маѓионичара Сида Вотермана Спелдинија, који је изводи на бину да би му асистирала у тачки нестајања. Али, чекајуќи да "нестане", њу посеќује дух убијеног репортера, који тврди да Питер Лиман, богати и згодни син чувеног аристократе, води двоструки живот. Наводно, Питер је "тарот убица", серијски убица због кога су људи у паници, а полиција немоќна. Уз Спелдинијеву помоќ Џејн почиње да истражује случај и успева да скупи доказе против Лимана. Али, што више сазнаје, истрага постаје опаснија, нарочито када се заљуби у осумњиченог

Слики

Ексклузивна вестЕксклузивна вестЕксклузивна вестЕксклузивна вестЕксклузивна вестЕксклузивна вестЕксклузивна вестЕксклузивна вестЕксклузивна вест

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Кад порастем биќу Кенгур (2004)

  денес
  image
  Филм говори о младим људима који су на граници преласка у средње године, а нису урадили ништа конкретно у свом животу. Радња филма састоји се из три меѓусобно...
 • Надежна млада актерка (2000)

  денес
  image
  Ивон Ранс е елегантен господин во средни години со совршен стил. Тој е создаден да биде фризер и во својата родна Бретања ги освојува срцата на постарите...
 • Замена (2020)

  денес
  image
  Пропадната филмска ѕвезда Кенди (Дру Баримор), фатена за даночна измама, ја најмува својата симпатична и амбициозна замена Пола (исто така Баримор), да ја врши...
 • Како да се прескокне Божиќ (2004)

  денес
  image
  Лутер и Нора решаваат една година да не го прославуваат Божик, да заборават на украсувањете, на колачите и на божикните забави и да одат на крстосување на...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.