СОДРЖИНА

„Без алтернатива“ е драма за растење што се одвива во раните 1990-ти во светот на „гранџ“ тинејџерите од предградието и ги следи братот и сестрата Томас и Бриџит додека се мачат да се најдат себеси и сопствениот пат.
„Без алтернатива“ е драма за растење што се одвива во светот на „гранџ“ тинејџерите од предградието во раните 1990-ти. Томас Харисон е решителен да основа своја алтернативна група после самоубиството на Курт Кобејн. Таа опсесија го прави да биде слеп за она што е ментален колапс или ерупција на музички гениј на неговата помала сестра Бриџит. Бриџит решително ја одбива музиката на брат ѝ, како и музиката на целата генерација безработници, присвојувајќи го ликот на “гангста“ раперот по име “Бри Да Б“. „Без алтернатива“ ги истражува животите на бунтовните деца кои стануваат возрасни преку нивната музика во време кога кон фразата “Секс, дрога и рокенрол“ треба да се додаде и зборот “самоубиство“.

Слики

Без алтернативаБез алтернатива

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Љубов под маслиновото дрво (2020)

  денес
  image
  Наградата на годишниот натпревар за маслиново масло на Сансет Вели е земјишна парцела со проблематична сопственост. Кога ќе се соочат храбра жена и компетитивен...
 • Vatrootporan (2008)

  денес
  image
  Поручник Цалеб Холт живи према старој ватрогасној узречици: „Никад не остављај партнера иза себе.“ Унутар горуќих зграда, то је његов природни инстинкт. У његову...
 • Далеку од рајот (2002)

  денес
  image
  Што се однесува до надворешниот свет, Френк и Кети Витекер се совршена двојка. Тие го претставуваат сето она што треба да биде средната класа во Америка во...
 • Војната е завршена (2010)

  денес
  image
  После бомбардирањето на Косово во 1999. година, семејството Рахмани со своите три деца емигрираат во Швајцарија. После неколку години живот во новиот дом,...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.