СОДРЖИНА

Никој не може да избега од Алкатраз, така? Кажете му го тоа на крадецот Френк Морис (Клинт Иствуд). Овој филм во режија на Доналд Сигал го прикажува обидот на Морис во 1962 година, заедно со двајца други затвореници да избегаат од Алкатраз.
Суперѕвездата Клинт Иствуд и режисерот Дон Сигал се здружуваат за нивниот петти филм во оваа фасцинантна приказна за единствените тројца луѓе што избегале од злогласниот затвор Алкатраз. Во 29 години, од навидум непробојниот федерален затвор во кој биле Ал Капоне и Роберт Страуд-Бирдмен, имало само едно бегство, од страна на тројца луѓе на кои им се губи секаква трага. Иствуд го игра Френк Морис, итриот ограбувач на банки, кој го осмислил планот на единственото досега познато бегство. Патрик Мекгуан е одличен во улогата на затворскиот чувар. Сниман на локации во Алкатраз, овој реалистичен приказ на вистинитата приказна ја има сета моќ што се очекува од филм во кој се вклучени Иствуд и Сигал.

Слики

Бегство од АлкатразБегство од АлкатразБегство од АлкатразБегство од АлкатразБегство од АлкатразБегство од АлкатразБегство од АлкатразБегство од АлкатразБегство од АлкатразБегство од АлкатразБегство од Алкатраз

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Хелбој 2: Златната армија (2008)

  денес
  image
  Со препознатливиот спој на акција, хумор и спектакл, сагата за најсилниот светски херој кој сака мачиња и доаѓа од пеколот, продолжува во „Пеколко 2: Златната...
 • Митот (2005)

  денес
  image
  Др. Џек Чен је успешан археолог, стално у потрази за новим откриќима и старим цивилизацијама. Ипак, постоји једна ствар која га оптереќује: понавља му се необичан...
 • Пет минарета у Неw Yорку (2010)

  денес
  image
  Холивудске звијезде Даннy Гловер (серијал Смртоносно оружје), Роберт Патрицк (Терминатор 2) и Гина Герсхон (Убојити Јое) наступају у овом напетом трилеру. Након...
 • Во кафез (2010)

  денес
  image
  Полицаецот Дени е обвинет за злосторство што не го направил и ќе заврши во затвор. Главниот збор во затворот го има криминалецот Антон Варгас, којшто организира...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.