СОДРЖИНА

Никој не може да избега од Алкатраз, така? Кажете му го тоа на крадецот Френк Морис (Клинт Иствуд). Овој филм во режија на Доналд Сигал го прикажува обидот на Морис во 1962 година, заедно со двајца други затвореници да избегаат од Алкатраз.
Суперѕвездата Клинт Иствуд и режисерот Дон Сигал се здружуваат за нивниот петти филм во оваа фасцинантна приказна за единствените тројца луѓе што избегале од злогласниот затвор Алкатраз. Во 29 години, од навидум непробојниот федерален затвор во кој биле Ал Капоне и Роберт Страуд-Бирдмен, имало само едно бегство, од страна на тројца луѓе на кои им се губи секаква трага. Иствуд го игра Френк Морис, итриот ограбувач на банки, кој го осмислил планот на единственото досега познато бегство. Патрик Мекгуан е одличен во улогата на затворскиот чувар. Сниман на локации во Алкатраз, овој реалистичен приказ на вистинитата приказна ја има сета моќ што се очекува од филм во кој се вклучени Иствуд и Сигал.

Слики

Бегство од АлкатразБегство од АлкатразБегство од АлкатразБегство од АлкатразБегство од АлкатразБегство од АлкатразБегство од АлкатразБегство од АлкатразБегство од АлкатразБегство од АлкатразБегство од АлкатразБегство од АлкатразБегство од АлкатразБегство од Алкатраз

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Заробеничка (2015)

  image
  Филмот е заснован на една неверојатна вистинита приказна која го привлече вниманието на целата нација и претставува возбудлива драма за духовниот судир на два...
 • Умиремо млади (2019)

  image
  Лукас дилује за једну такву банду, али је одлучан у томе да његов 10-годишњи брат нипошто не крене његовим путем, али то је лакше замислити него спровести у дело....
 • Бакнежот на Змеjот (2001)

  image
  Најдобриот кинески таен агент Ли Џиан заминува на задача во Париз. Неговата мисија е обвиена во тајност, но поради сплет на околности тој доаѓа до шокантно...
 • Брза помош (2022)

  image
  На улицама Лос Ангелеса у само једном дану три живота ќе се заувијек промијенити. Ријеч је о највеќој пљачки банке у повијести града и могуќим плијеном од 32...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.