рејтинг: 6.8/10
Оценка на корисникот: 7.38/10
(13 гласови)

СОДРЖИНА

Во оваа мрачна хорор-комедија Самара Вивинг игра млада невеста која се наоѓа во смртна опасност кога открива дека богатото и ексцентрично семејство на нејзиниот сопруг секогаш спроведува смртоносен свадбен ритуал.
„Подготвена или не“ ја следи младата невеста (Самара Вивинг) којашто му се придружува на богатото и ексцентрично семејство (Адам Броди, Хенри Черни, Енди МекДауел) на нејзиниот нов сопруг (Марк О’Брајен) во долгогодишната традиција која се претвора во смртоносна игра каде што секој се бори за преживување.

Слики

Подготвена или неПодготвена или неПодготвена или неПодготвена или неПодготвена или неПодготвена или неПодготвена или не

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Боговите паднаа на теме (1981)

  денес
  image
  Namibijski Bušmanin Ksi iznenađen je baš kao i ostali pripadnici njegovog plemena kada flaša koka-kole, bačena iz aviona, padne nasred njihovog sela. Ovaj "dar od...
 • Луѓе во црно: Интернационала (2019)

  денес
  image
  Луѓето во црно отсекогаш ја заштитувале Земјата од вселенските никаквеци. Во оваа нова авантура, тие се справуваат со најголемата светска закана досега, крт во...
 • Битка за Пацификот (2013)

  денес
  image
  Кога легиите од чудовишните суштества познати како Каиџу почнаа да доаѓаат од морето, започна војна која одзеде милиони животи и со години ги трошеше ресурсите на...
 • Дивизија (2020)

  денес
  image
  Рио де Жанеиро, 1997. 11 киднапирања се случуваат секој месец. Жителите се тероризирани. Владата и полицијата се во загуба. Тогаш тие вложуваат сè и повикуваат...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.