СОДРЖИНА

Сандра Булок игра во романтичната комедија „Предлог“, како една канадска имигрантка која создава тешка работна атмосфера за своите подредени во канцеларијата.
Кога енергичната уредничка на книги, Маргарет (САНДРА БУЛОК) се соочува со депортација назад во Канада, таа изјавува дека всушност е свршена за својот асистент, Ендру (РАЈАН РЕЈНОЛДС) кого го искористува и го има мачено со години. Тој се согласува да учествува во лагата, но под услов да одат во Алјаска за да го запознаат неговото неконвенционално семејство (МЕРИ СТИНБУРГЕН, КРЕГ Т. НЕЛСОН, БЕТИ ВАЈТ). Маргарет се наоѓа себеси во серија комични ситуации како риба на суво, откако таа и Ендру неволно се заколнуваат дека ќе се придржуваат до планот и покрај опасните последици.

Слики

ПредлогПредлогПредлогПредлогПредлогПредлогПредлогПредлогПредлогПредлог

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Маторани (2010)

  недела
  image
  Филм говори о петорици пријатеља из детињства, који се окупљају после много година, када доѓу на сахрану њиховог кошаркашког тренера из школе. Сада, три деценије...
 • Почудно од фикција (2006)

  недела
  image
  Едно утро Харолд Крик почнува да слуша женски глас со детална нарација за секое негово дејство, мисла и чувство. За да биде уште пострашно, сфаќа дека можеби го...
 • Зачин за брак (2012)

  недела
  image
  Да би пробудили страст у браку Кеј и Арнолд траже помоќ од слваног терапеута. Кеј (Мерyл Стрееп) и Арнолд (Томи Ли Џоунс) су пар посвеќен једно другом, али рутина...
 • Tela për violinë (1987)

  недела
  image
  Andon, a young violinist, is seriously studying for the admission competition at the Academy of Fine Arts. Cosmai, the father, thinks his son cannot win the...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.