СОДРЖИНА

Ви се случило ли некогаш работите да тргнат во толку лоша насока што си мислите дека не може да бидат полоши од тоа, а потоа стануваат уште полоши? За Креск, најлошиот берберин на светот, денеска е тој ден. Жена му бега со нивниот брачен советник, а еден муштерија за малку ќе го убиеше. Но, кога Креск ја открива локацијата на едно богатство од украдени парички, тој одлучува да направи смел чекор, но успева да стане само уште еден од низата будали.
Верувајќи дека нема што да изгуби по една блиска средба со смртта, Креск добива ненадејно и заразно чувство на храброст. Овој пат ништо нема да го спречи. А потоа се вљубува во убавата полицајка што го истражува грабежот на паричките. Сега, сосема спротивно на неговиот план, Креск се соочува со најголемата дилема во животот: љубов или пари?

Слики

Низа будали

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Глас фамилије Белиер (2014)

  денес
  image
  Комедија са седам номинација за најпрестижнију француску филмску награду Цезар! У породици Белије сви су глувонеми осим шеснаестогодишње Поле и она је главни...
 • У добру и у злу (2012)

  денес
  image
  Живот не иде увек по плану. Пет Солатано је изгубио све - куќу, посао и супругу. Сада поновно живи са мајком и оцем, након што је осам месеци провео у...
 • Упознајте Била (2007)

  денес
  image
  Комедија Бернија Голдмана, Мелисе Волек, о Билу, гојазном средовечном човеку незадовољним својим животом. Бил је несреќан: Оженио је ќерку банкара и ради...
 • Строгиот судија (2019)

  денес
  image
  Откако судијата ѝ доделува долга затворска казна на една жена, нејзиниот брат почнува да го следи судијата за да ја смени својата одлука. Помеѓу нив започнува...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.