СОДРЖИНА

Ова зима је изузетна! Мумини одлучују да остану будни и да истраже зиму уместо да је преспавају, као и обично. Меѓутим, нису могли ни да замисле како она изгледа!
Разнолика створења лутају усред снега; мрачна тамница окружује Долину Мумијеви, а пре свега, ексцентрични гост ускоро ц́е се појавити. Овај гост захтева мноштво мера и даје праву чаролију зими, а назива се Божиц́.

Слики

Мумини и зимске чаролијеМумини и зимске чаролије

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Артур Божиќ (2011)

  недела
  image
  Дедо Мраз и неговиот тим џуџиња користат шпионски тактики за да разнесат милијарди подароци за сите деца во светот. Па, што значи ако едно дете остане без...
 • Првата ѕвезда (2017)

  денес
  image
  Авантуристичкото магаре наречено Бо оди на епско патување, кое конечно го носи до раѓањето на Исус. По неговиот пат, тој е придружен од разни животни, вклучувајќи...
 • Островот на кучињата (2018)

  денес
  image
  Во градот Мегасаки се шири кучешка чума, а градоначалникот Кобајаши бара сите кучиња да се испратат на Островот на Ѓубрето. На островот, момчето по име Атари се...
 • Плејмобил: Филм (2019)

  денес
  image
  Кога помладиот брат Чарли исчезна во магичната анимирана вселена на Плејмобил ®, неподготвената Марла мора да започне животна мисија за да го врати дома. Во...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.