рејтинг: 5.7/10
Оценка на корисникот: 6.83/10
(6 гласови)

СОДРЖИНА

На осамената и нестабилна Мелинда, вработена на бензинска пумпа, ѝ е вперен пиштол од очаен маж во потрага по брзи пари. Кога грабежот оди наопаку, таа ја користи шансата да се поврзе со ограбувачот, без оглед кој од нив ќе настрада.
„Огнена ноќ“ ја следи осамената и нестабилна Мелинда (Тилда Кобам-Херви), вработена на бензинска пумпа, на која ѝ е доста да биде засенета од самоуверениот, амбициозен колега (Суки Ватерхаус). Кога бензинската пумпа е ограбена од страна на Били (Џош Хачерсон), очаен маж во потрага по брзи пари, Мелинда гледа шанса да се поврзе со ограбувачот, без оглед кој од нив ќе настрада .

Слики

Огнена ноќОгнена ноќОгнена ноќОгнена ноќОгнена ноќОгнена ноќОгнена ноќ

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Замена (2020)

  сабота
  image
  Кога Дани и Лудвиг се среќаваат во забавен парк, тие едвај им веруваат на своите очи; не само што изгледаат слично, тие се и на иста возраст. Инаку, нивните...
 • Господин Батињол (2002)

  сабота
  image
  Година 1942, десјтвото е во окупираниот Париз. Едмонд Батињол, продавач незаинтересиран за политика, живее со својата жена и ќерка во малечок стан веднаш до...
 • Гуча! (2006)

  сабота
  image
  Тинејџерка Јулијана, ќерка највеќег белог трубача у земљи - Сачма Трандафиловиќа, заљубљена је у свог вршњака Ромеа, перспективног трубача из циганског оркестра...
 • Готово савршено мјесто (2016)

  сабота
  image
  Пиетрамеззана, мјесташце високо у планинама јужне Италије, изгледа као прави град духова. Веќина младих је отишла и ондје сад још живи само неколицина бивших...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.