СОДРЖИНА

Лојд е неодолива мрза кој се вљубува во првенката на генерацијата, Даен. Кога семејните проблеми го превртуваат животот на Даен наопаку, Лојд мора да ја убеди да му дозволи доволно да се зближи со нејзе за да ѝ помогне.
Лојд Доблер е неодолива мрза кој се вљубува во таинствената и брилијантна првенка на генерација, Даен Корт. За да ги шокира и импресионира повеќето од своите соученици, Лојд собира храброст и ја кани Даен на состанок. Даен е срамежлива и скептична, но се согласува да оди со него на матурската забава. Таа открива дека Лојд не е типичен тинејџер, туку е чувствителен филозоф со уникатен пристап кон животните предизвици. А Лојд открива дека совршената фасада на Даен всушност е збир на проблеми за кои никој не бил свесен. Кога сфаќаат дека тие имаат повеќе работи што ги зближуваат отколку што ги разделуваат, светот на Даен се превртува наопаку. Таа открива дека нејзиниот татко, кој бил столб во нејзиниот живот, ја лажел со години и крадел пари од старите лица во домот што го предводи. Нејзината доверба е разнишана, па Даен и Лојд се борат да ја одржат новата врска.

Слики

Кажи нештоКажи нештоКажи нештоКажи нешто

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Деликатност (2011)

  четврток
  image
  Убавата Натали по смртта на својот сопруг се посветува само на работата. По извесно време се спријателува со Маркус, вработен кај неа. Но, врската се...
 • Snow Job (2003)

  четврток
  image
  Viscerally experience a "year off" in Aspen, Colorado with a group of recent college grads who have elected to defer graduate school and career opportunities to...
 • С.П.У.К. (1983)

  четврток
  image
  У наслову ове комедије, снимљене у доба омладинских радних акција, крије се некад популарна акцијска парола "Среќа појединца - успех колектива". И заиста, среќа...
 • Злосторството на Хенри (2010)

  четврток
  image
  Откако ќе одлежи 3 години во затвор за грабеж на банка кое не го направил, Хенри Торн (Кијану Ривс) ќе реши навистина да го изврши грабежот. Дел од неговиот план...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.