poster

Одредиште месец

Destination Moon (1950)

Режисер: Irving Pichel, Walter Lantz

Каде да се погледне
Емисијата не е достапна во државата
рејтинг: 6.3/10

СОДРЖИНА

Један од првих СФ филмова који покушава прецизно приказати техничке детаље и прича причу о првом путовању на Месец. Претпоставка филма је да ќе се приватна индустрија мобилисати, финансирати и произвести прву свемирску летлиицу до Месеца и да ќе америчка влада бити присиљена купити или закупити технологију како би остала доминантна сила на тржишту.

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Izgubljen u Firenzi (2017)

  понеделник
  image
  Американец со скршено срце се затекнува во Фиренца, каде влегува во водите на локалниот опасен спорт, но и во канџите на заводливите локални жени.
 • Проклетството на Тутанкамон (2006)

  понеделник
  image
  Година 1922. била историска за археологијата, бидејќи таа година е откриена првата гробница на египетскиот фараон, како и нешто што до тогаш не било видено во...
 • Моите внуци во војната во Јутланд (2010)

  денес
  image
  Почитуваниот професор по детска психологија, познат како чичко Ерик, може да ја провери својата компетентност и да тестира теории во кои му помагаат петте деца на...
 • Крокодили од предградието (2009)

  денес
  image
  Десетгодишниот Ханес го воспитува неговата самохрана мајка. Момчето сонува да стане член на најпрестижната банда во светот - бандата Крокодили. За да го прифатат...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.