poster

Џунгла на асфалту

The Asphalt Jungle (1950)

Режисер: John Huston

Каде да се погледне
Емисијата не е достапна во државата
рејтинг: 7.9/10
Оценка на корисникот: 9.4/10
(5 гласови)

СОДРЖИНА

Доц Риеденсцхнеидер, познат криминални ум и велик љубитељ младих, особито мексичких дјевојака, одмах по изласку из затвора креќе у организацију пљачке драгуљарнице вриједне милијун долара. У Доцовој пљачкашкој екипи наѓу се револвераш Диx, у којег је заљубљена срдачна и плаха Долл, власник бара Гус и обитељски човјек Лоуис. По изведеној пљачки драгуље би требао откупити одвјетник Еммерицх, ожењени култивирани љубитељ сасвим младих дјевојака...

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Пас луталица (1949)

  image
  Мураками, млади детектив оделења за убиства, опљачкан је у аутобусу и тада је остао без службеног пиштоља. Успаничен и посрамљен, бесомучно покушава да пронаѓе...
 • Таа (2016)

  image
  Светот на Мишел, директорка на една успешна компанија за видеоигри, се превртува наопаку кога доживува сексуален напад во својот дом. Наместо да го пријави...
 • Смртоносен истрел (2008)

  image
  Двојка сместена во федерална програма за заштита на сведоци е цел на најмен убиец и на психопатски млад убиец.
 • Бројач на карти (2021)

  image
  Поранешниот американски војник Вилијам Тел (Оскар Ајзак) некогаш служел во Ирак. Сега талка по казината како играч на карти, бегајќи од своето минато. Неговото...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.