СОДРЖИНА

Стар Картер живее во два света: во сиромашното, црнечко соседство каде што живее и во претежно белечкото училиште каде што учи. Овој не баш лесен баланс е нарушен кога таа е сведок на убиство на другар од детството од страна на полицаец.
Стар Картер постојано ги менува двата света: сиромашното, црнечко соседство каде што живее и претежно белечкото училиште каде што учи. Овој не баш лесен баланс е нарушен кога таа е сведок на убиство на најдобриот другар од детството Калил од страна на еден полицаец. Соочувајќи се со притисоците од сите страни на заедницата, Стар мора да заземе страна и да застане зад она што е правилно. „Омразата што ја шириш“ се темели на познатиот бестселер на “Њујорк Тајмс“ од Енџи Томас, а во него играат Амандла Стенберг како Стар, потоа Расел Хорнсби, Реџина Хол, Ентони Меки и Иса Реј.

Слики

Омразата што ја ширишОмразата што ја ширишОмразата што ја ширишОмразата што ја ширишОмразата што ја ширишОмразата што ја ширишОмразата што ја ширишОмразата што ја ширишОмразата што ја ширишОмразата што ја ширишОмразата што ја ширишОмразата што ја ширишОмразата што ја ширишОмразата што ја ширишОмразата што ја шириш

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Стапица за Пепелашка (2013)

  четврток
  image
  Кога сомнителен пожар во една куќа на плажа заробува две млади жени, едната умира, а преживеаната има тешки изгореници и добива амнезија. Пластичната операција ѝ...
 • Rushlights (2013)

  четврток
  image
  "Rushlights" revolves around Billy Brody (Josh Henderson) and Sarah (Haley Webb), two delinquent young lovers from the suburbs of Los Angeles, traveling to a...
 • Удахни, издахни (2019)

  денес
  image
  Ирина (37) е лекарка која се враќа дома после отслужување долга затворска казна. Со цел да започне нов живот и да се вклучи во општеството, Ирина мора да ја...
 • Клиентот (1994)

  денес
  image
  11-годишно снаодливо момче е сведок на самоубиство на адвокат на мафијата. За да може да помогне во истрагата, побарува заштита за себе и за семејството од...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.