СОДРЖИНА

За ужас на неговата жена, која се искачува по социјалното скалило (Рози Перез), полицаец од Њујорк (Николас Кејџ) го исполнува ветувањето, да ја подели добивката од лотарија со келнерка (Бриџет Фонда), во оваа прекрасна романтична комедија.
Сè што Чарли Ленг (Николас Кејџ) сака од животот е да биде добар полицаец, да ја сака жена си и да создаде семејство. Но сопругата Муриел (Рози Перез), дрска фризерка, има различни цели, сите поврзани со пари. Чарли наминува во омиленото кафуле каде што ја среќава добронамерната келнерка Ивон (Бриџит Фонда) во неред зашто е донесена до банкрот од бившиот маж. Кога е повикан на должност, мавта со билетот од лотарија, штотуку купен за жена си, ветувајќи ѝ на Ивон дека ако добие, ќе ја подели добивката со неа. Вчудовидувачки, Чарли ја добива премијата. И тој го остварува ветувањето за Ивон. Неговата жена е бесна, весниците на Њујорк се пресреќни, но Чарли, Ивон и Муриел дознаваат дека богатството и славата ги менуваат нивните животи на начини што не би можеле да ги очекуваат.

Слики

Може да ти се случи и тебеМоже да ти се случи и тебеМоже да ти се случи и тебеМоже да ти се случи и тебеМоже да ти се случи и тебеМоже да ти се случи и тебеМоже да ти се случи и тебеМоже да ти се случи и тебеМоже да ти се случи и тебеМоже да ти се случи и тебеМоже да ти се случи и тебеМоже да ти се случи и тебеМоже да ти се случи и тебе

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Романса од роман (2011)

  image
  Новелист во обид Нејт Шеферд и убавата Џени Спаркс се среќаваат во луксузен ресторан во Њујорк, секој излегувајќи од комично кошмарна врска. Нивната случајна...
 • Сцени од сексуална природа (2006)

  image
  Секс и љубов. Некои ги бараат, на некои им треба, некои ги отфрлаат, некои плаќаат за нив, но сите сме вклучени во тоа. Во бујното зеленило на Хампстед Хит во...
 • Во земјата на жените (2007)

  image
  Писк Картер Веб тукушто го оставила девојката за која мислел дека е неговата вистинска љубов. Картер одлучува да се повлече во еден мал град во Мичиген каде што...
 • Љубов и други дроги (2010)

  image
  Згодниот и шармантен фармацевтски претставник Џејми се вљубува во веселата Меги која е жена со слободен дух. Иако и двајцата мислеа дека никогаш нема да се...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.