poster

Mala Lili

La petite Lili (2003)

драма, романса | Франција, Канада
Режисер: Claude Miller

Каде да се погледне
Емисијата не е достапна во државата
рејтинг: 6.2/10

СОДРЖИНА

Позната глумица Мадо проводи одмор на свом луксузном имању у Бретањи, гдје иначе живе њен брат и син Јулиан који жели постати режисер. Мадо је дошла са својим дечком Брисом, режисером њеног посљедњег филма. Јулиан и Мадо су у врло лошим односима...

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Заборавени (2014)

  понеделник
  image
  Џорџ е ментално заболен бездомник, кој веќе со години не е во состојба да го зачува работното место. Тој лута низ градот барајќи храна, алкохол и скривалиште, но...
 • Време на митарење (2020)

  понеделник
  image
  Стефани е весело девојче кое води изолиран живот со својата ментално нестабилна мајка и нејзиниот недоверлив татко. Годините кои минуваат воопшто не носат иднина....
 • Теен Спирит (2018)

  понеделник
  image
  Продуцент филма „Ла ла ланд“ представља поп сензацију у новој интригантној и модерној причи „ТЕЕН СПИРИТ“. Вајолет је стидљива тинејџерка која сања да побегне...
 • Госпоѓица Џули (2014)

  понеделник
  image
  Радња драме Госпоѓица Џули описује жестоку борбу измеѓу мушкарца и жене, борбу за моќи и доминацијом кроз окрутну и компулзивну игру завоѓења и одбијања. Сеоска...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.