СОДРЖИНА

Џими и Рад се најдобри пријатели уште од детството, а по неуспешниот грабеж на една банка, тие заедно завршуваат во затвор. Се подготвува затворската продукција на еден мјузикл, а Џими и Рад гледаат шанса за бегство и одат на аудиција каде што успеваат да ги добијат улогите. Додека ја подготвуваат претставата и планираат бегство, еден од чуварите почнува да се сомнева, а работите дополнително се комплицираат кога Џими се заљубува во Анабел која ја игра главната женска улога во претставата. Додека наближува денот за претставата и бегството, Џими го чека тешка одлука, дали ќе избега или ќе остане во затвор заедно со Анабел!

Слики

Среќно бегствоСреќно бегствоСреќно бегствоСреќно бегствоСреќно бегствоСреќно бегствоСреќно бегство

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Возрасна тинејџерка (2004)

  сабота
  image
  На 13-тиот роденден, единствената желба на Џена е брзо да стане постара. Кога се буди следното утро, таа има 30 години, одлична работа и убав стан. Но Џена...
 • Вулкан (2013)

  сабота
  image
  Након ерупције исландског вулкана Еyјафјаллојöкулл, сви авиони су приземљени и на пут за Грчку ваља кренути - путем. Бите то права авантура.
 • Дали сте за танц? (2004)

  сабота
  image
  Романтична комедија со Ричард Гир во главната улога на адвокат прегорен од работа кој од здодевност се запишува на часови по танц во двојки кои ќе му го сменат...
 • Диско (2008)

  сабота
  image
  Дидие е 40-годишeн фан на диско музика. Нема работа и сè уште живее со својата мајка. Дидие има син кој не го видел долго време, но мајката на син му не се...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.