СОДРЖИНА

Искрена приказна раскажана од духовитото и филозофско куче Енцо. Низ неговиот уникатен поглед на човековите состојби, Енцо им помага на сопствениците, возачот Дени, сопругата и ќерката, да се справат со животот од интересна перспектива.
Заснован врз бестселерот од Гарт Стајн, „Уметноста на возење на дожд“ е искрена приказна раскажана од духовитото и филозофско куче Енцо. Преку неговата врска со сопственикот Дени Свифт (Мило Ветнимиља), надежен возач на Формула еден, Енцо добива огромен увид во човековите состојби и разбира дека техниките потребни за тркање исто така може да бидат употребени за успешно справување со животното патешествие. Филмот ги следи Дени и љубените на неговиот живот – жена му Ив (Аманда Сејфрид), нивната млада ќерка Зои, и конечно, неговиот вистински најдобар пријател Енцо.

Слики

Уметноста на тркање на дождУметноста на тркање на дождУметноста на тркање на дождУметноста на тркање на дождУметноста на тркање на дождУметноста на тркање на дождУметноста на тркање на дождУметноста на тркање на дожд

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Засвирај то поново, Сем (1972)

  денес
  image
  Неуротични филмски критичар (Вуди Ален) покушава да преболи то што га је жена оставила. Охрабрен од стране двоје пријатеља у браку и свог алтер ега, Хемфрија...
 • Добре дојде дома, Роско Џенкинс (2008)

  денес
  image
  Успешен домаќин на разговорно шоу заминува од Лос Анџелес за да се обедини повторно со своето семејство на далечниот југ.
 • Дадилка за фудбал (2011)

  денес
  image
  Кога Хелен Хејзлтон ќе го ангажира Одмунд, норвешкиот фудбалер, да работи како бебиситер за нејзините два сина, Одмунд во куќата донесува смеа и ја дели својата...
 • Бинго Бонго (1982)

  денес
  image
  Негде у џунгли откривен је мајмунолики човек, који је превезен у Милано и дат му је надимак Бинго Бонго. За друге, он је обична, необуздана животиња. Али...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.