рејтинг: 7.6/10
Оценка на корисникот: 6.3/10
(66 гласови)

СОДРЖИНА

Во 1969 г. во Лос Анџелес, бившата ѕвезда на вестерн ТВ сериите (Леонардо ди Каприо) и неговиот долгогодишен каскадер (Бред Пит) настојуваат да стигнат до славата и успехот за време на последните години на златната ера на Холивуд.
Филмот на Квентин Тарантино „Си било еднаш во Холивуд“ го опишува Лос Анџелес во 1969 г. каде што сè се менува, при што ТВ ѕвездата Рик Далтон (Леонардо ди Каприо) и неговиот долгогодишен каскадер Клиф Бут (Бред Пит) го пробиваат својот пат во филмската индустрија којашто веќе не ја ни препознаваат. Деветтиот филм на сценаристот и режисер Тарантино вклучува голем број актери и прикажува повеќеслојна приказна во чест на последните моменти на златната ера на Холивуд.

Слики

Си било еднаш во ХоливудСи било еднаш во ХоливудСи било еднаш во ХоливудСи било еднаш во ХоливудСи било еднаш во ХоливудСи било еднаш во ХоливудСи било еднаш во ХоливудСи било еднаш во ХоливудСи било еднаш во ХоливудСи било еднаш во ХоливудСи било еднаш во ХоливудСи било еднаш во ХоливудСи било еднаш во ХоливудСи било еднаш во ХоливудСи било еднаш во ХоливудСи било еднаш во ХоливудСи било еднаш во ХоливудСи било еднаш во ХоливудСи било еднаш во ХоливудСи било еднаш во ХоливудСи било еднаш во Холивуд

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Дадилка за фудбал (2011)

  image
  Кога Хелен Хејзлтон ќе го ангажира Одмунд, норвешкиот фудбалер, да работи како бебиситер за нејзините два сина, Одмунд во куќата донесува смеа и ја дели својата...
 • Господин Шмит (2002)

  image
  Ворен Шмит, у шездесетим годинама, настоји да управља животом своје ќерке и схвата како је протраќио сопствени. Ворен одлази у пензију. Недуго затим, његова жена...
 • Quality Time (2017)

  image
  Five thirty-something men in as many separate segments struggle to grapple with the relentless absurdity of their respective existences.
 • Се викам Сара (2007)

  image
  Осамена и несреќна, Сара Винстон го направи првиот од дванаесет храбри чекори кон романса во клиника за лечење од алкохолизам, каде што го запозна Чарли, човекот...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.