СОДРЖИНА

Исак е астроном обземен од потрагата по живот во вселената. Откако ќе ја сретне Клара, уметница што ја споделува неговата фасцинација со вселената, нивната соработка води до длабока поврзаност и проникливо астрономско откритие.
Исак Бруно (Патрик Џ. Адамс) е астроном обземен од истражувањето на вселената трагајќи по доказ за живот. Кога неговата опсесија ќе ја загрози неговата кариера, тој го игнорира советот на неговиот пријател да си го врати животот во правилна насока и завлегува подлабоко во истражувањето – за да избега од трагедијата во минатото. Откако ќе ја сретне Клара (Тројан Белисарио ), уметница што ја споделува неговата фасцинација со вселената и која има остро око за откривање шаблони, двајцата почнуваат неверојатна соработка пребарувајќи ги купиштата новообјавени ѕвездени податоци со надеж за монументално откритие.

Слики

КлараКлараКлараКлараКлараКлараКлараКлараКлара

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Вондер Вуман (2017)

  денес
  image
  Кога еден пилот се урива и раскажува за конфликтот во надворешниот свет, Амазонката Дијана го напушта својот дом, убедена дека може да ја спречи заканата. Во...
 • Браќата Блуз (1980)

  денес
  image
  Џејк Блуз, штотуку излезен од затвор, го собира својот стар бенд за да го спаси католичкиот дом во кој израснале тој и брат му.
 • Универзален војник: Регенерација (2009)

  денес
  image
  Лук Деверо се приклучува на американскиот тим Универзални војници, сокриени во тајно складиште. Нивната мисија: да го преземат Чернобил и да ги онеспособат...
 • У рату са свима (2016)

  денес
  image
  Bob Bolano and Terry Monroe are two crooked Albuquerque PD detectives. They tend to hustle criminals but their methods have landed them in hot water with their...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.