рејтинг: 7.5/10
Оценка на корисникот: 10/10

СОДРЖИНА

Невероватан таленат видљив је у екранизованом аутобиографском приказу турбулентног породичног живота Јуџина О'Нила. Кетрин Хепберн глуми мајку – усамљену жену коју је дрога потпуно уништила и која се плаши света с којим не може да изаѓе на крај. Ралф Ричардсон је отац алкохоличар, бедник огорчен због своје пропале каријере. Џејсон Робардс је намучени старији брат, кога сви сматрају неуспешним, па чак и он сâм. Дин Стоквел је писац у успону, који се бори са својим умеќем и породицом која постоји само на папиру.

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Ќерката на помначот (2008)

  image
  Изборот на еден татко, да ги раздели неговите две близначиња при раѓање – едно здраво момче и едно девојче со Даунов синдром - влијае врз животите на двете...
 • Вечно (2021)

  image
  Во постапокалиптично унгарско-украинско село каде што сè е гнило, Оксенас е единствениот херој, оној кој се обидува да преживее среде дивјаците и војната, оној...
 • Тоа вечерно сонце (2009)

  image
  Тенесиски фармер се враќа во својата фарма и мора да се соочи со семејното предавство, повторната појава на еден стар непријател и загубата на својата фарма.
 • Jeta në duart e tjetrit (1990)

  image
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.