poster

Дадилката Мак-Фи

Nanny McPhee (2005)

комедија, семејни, фантастика | САД, Обединетото Кралство, Франција
Режисер: Kirk Jones

рејтинг: 6.5/10
Оценка на корисникот: 7.15/10
(39 гласови)

СОДРЖИНА

Во оваа извртено шармантна приказна, Ема Томпсон игра мистериозна жена со специјални моќи која влегува во домаќинството на вдовецот г. Браун (Колин Фирт) и се обидува да ги припитоми неговите седум немирни деца. Децата успеале да ги избркаат претходните 17 дадилки, но кога дадилката Мекфи ја презема контролата, тие сфаќаат дека нивната непослушност има магични и изненадувачки последици. „Дадилката Мекфи“ е магична, фантастична и прекрасна бајка што ќе ги освои срцата на целото семејство.

Слики

Дадилката Мак-ФиДадилката Мак-ФиДадилката Мак-ФиДадилката Мак-ФиДадилката Мак-ФиДадилката Мак-ФиДадилката Мак-ФиДадилката Мак-ФиДадилката Мак-ФиДадилката Мак-ФиДадилката Мак-ФиДадилката Мак-ФиДадилката Мак-Фи

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Одмор на море (2011)

  среда
  image
  Конечно, викенд е и сите одат на море. Двајца пензнионери патуваат до куќата на море, и по пат сретнуваат двајца панкери кои живеат во куќа која тоне во песокот....
 • Мој тата на одреѓено време (1982)

  среда
  image
  Самохрана мајка Светлана, њен дванаестогодишњи син и вечито привремено запослени Синиша западају и даље у разне неприлике. Синиша се најзад одлучи да запроси...
 • Гадна вистина (2009)

  среда
  image
  Продуцентка на утринско романтично шоу е вовлечена во неколку подмолни тестови од нејзиниот шовинистички кореспондент, кој има цел да ги докаже своите теории и да...
 • Напред млади (2020)

  среда
  image
  Филмот раскажува испреплетени приказни за четири тинејџери кои се мачат со апсурдноста на животот и се бунтуваат против возрасниот свет во денешен Мексико Сити....
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.