СОДРЖИНА

Филм Делта одред 2: Колумбијска веза један је од десет филмова које је режирао Арон Норис, роѓени брат Чака Нориса.
Делта Одред, специјална јединица за борбу против тероризма, овог пута се суочава са терористима "на куќном прагу". То су припадници јужноамеричког "кокаинског картела". Озлоглашени дилер дроге Рамон Кота убио је Мекојевог партнера, партнерову жену и млаѓег брата. Крив је и за отмицу тројице агената ДЕА-е. Мекој сада жели да се освети Коти и његовом послушницима. Са својим маринцима он долази у Сан Карлос и почиње да уништава Котине залихе кокаина…

Слики

Делта одред 2: Колумбијска везаДелта одред 2: Колумбијска веза

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Волшебнкот и белата змија (2011)

  денес
  image
  Режисерот на оваа приказна Чинг Сиу-Тунг, својот филм го потпира врз една стара кинеска легенда за еден билкар кој се вљубува во илјадагодишната Бела Змија...
 • Тенет (2020)

  денес
  image
  Џон Давид Вашингтон е главниот протагонист во овој sci-fi акциски спектакл на Кристофер Нолан. Вооружен со само еден збор - Тенет, борејќи се за опстанок за...
 • Код судбине (2009)

  денес
  image
  Капсула, који садржи предвиѓања ученика, за вријеме отварања нове школе 1958. закопана је на школском посједу. Умјесто цртежа, једна дјевојчица предала је...
 • Урагански грабеж (2018)

  денес
  image
  Кога се создава еден огромен ураган, во еден владин објект на САД влегуваат криминалци. Планот им е да украдат 600 милиони долари. Еден владин агент и еден бркач...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.