рејтинг: 6.8/10
Оценка на корисникот: 9.41/10
(32 гласови)

СОДРЖИНА

Сосема новите авантури на „Кралот Лав“ во африканската савана каде што се раѓа идниот крал. Но, не го прославуваат сите во кралството раѓањето на новото лавче. Симба мора да ги совлада предавството и трагедијата.
Сосема новите авантури на „Кралот Лав“ во африканската савана каде што се раѓа идниот крал, од режисерот Џон Фавре. Симба го идолизира својот татко, кралот Муфаса, и оформува сопствена кралска судбина. Но, не го прославуваат сите во кралството пристигнувањето на новото лавче. Скар, братот на Муфаса и поранешен наследник на престолот, има сопствени планови. Битката на Прајд Рок е преполна со предавства, трагедија и драма, што на крајот доведува до егзилот на Симба. Со помош од двајца нови пријатели, Симба ќе мора да открие како да порасне и да го врати тоа што му припаѓа. „Кралот Лав“ на „Дизни“ ги користи најсовремените филмски техники за да ги оживее познатите ликови на сосема нов начин.

Слики

Кралот ЛавКралот ЛавКралот ЛавКралот ЛавКралот ЛавКралот ЛавКралот ЛавКралот ЛавКралот Лав

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Отац (2012)

  денес
  image
  When did you last talk with your father? Will you ever ask him about those things that hurt you?
 • Чудовишта (2001)

  денес
  image
  Главниот плашител Сали и неговиот ентузијастички расположен асистент Мајк работат во компанијата „Чудовишта, најголемата фабрика за обработка на вресоци во...
 • Среќен змеј (2009)

  денес
  image
  Млад кинески змеј поради лошо однесување добива казна од боговите: прогонување на Земјата во вид на обичен смртник. Мора да премости чудна земја додека злобните...
 • Басна на денот (2018)

  денес
  image
  Секој ден г. Був, качен на своето дрво, чита од „Дневна басна“ – локалниот весник – прекрасни приказни за урнебесните авантури на пердувните и крзнени жители што...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.