poster

AUN: The Beginning and the End of All Things

AUN: The Beginning and the End of All Things (2011)

фантастика, научна фантастика | Австрија, Јапонија
Режисер: Edgar Honetschläger
FilmBox Arthouse | вторник | 02:40

рејтинг: 5.6/10

СОДРЖИНА

When looking for alternative energy sources, the Japanese scientist Sekai tragically dies. Twenty years later the Brazilian mathematician Euclides continues his research. The lack of an essential component won't allow a breakthrough. Only AUN, Sekai's son, seems to hold the key to protect mankind from self-destruction. In the aftermath of the nuclear tragedy in Fukushima the film appears like a prophecy. AUN's dream-like images, complemented by music from Christian Fennesz and Ryuichi Sakamoto, lead into a fantastic and exciting world, full of brightness and darkness of life.

Слики

AUN: The Beginning and the End of All ThingsAUN: The Beginning and the End of All ThingsAUN: The Beginning and the End of All ThingsAUN: The Beginning and the End of All ThingsAUN: The Beginning and the End of All ThingsAUN: The Beginning and the End of All ThingsAUN: The Beginning and the End of All ThingsAUN: The Beginning and the End of All ThingsAUN: The Beginning and the End of All ThingsAUN: The Beginning and the End of All ThingsAUN: The Beginning and the End of All ThingsAUN: The Beginning and the End of All Things

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Потомок (2019)

  четврток
  image
  Сара и Џон се возбудени кога нивниот млад син Мајлс почнува да покажува знаци на забрзан развој и висока интелигенција. Но нивното семејно блаженство станува...
 • Марица и Ивица (2020)

  денес
  image
  У далекој и магичној земљи живе брат и сестра које глад натера да напусте свој дом и крену у шуму у потрагу за храном. Деца након неколико дана лутања наилазе на...
 • 1408 (2007)

  денес
  image
  Познати писац хорор романа, Мајк Енслин, верује само у оно што може види својим очима. Али, након низа романа, који су постигли фанстастична успех, а у којима се...
 • Ни жив, ни мртов (2010)

  Утре
  image
  Дилан го прогонува несреќен случај од минатото. Откако ќе го исценира сопствениот погреб за да дознае кој ќе дојде, тој ќе се спријатели со една мистериозна жена,...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.