СОДРЖИНА

Во Мајами има многу пари, но ловецот на уценети глави, Бакум Џексон (Ајс Кјуб) сепак ќе мора да си ги заработи. Бакум сонува да отвори сопствена детективска фирма, но во моментов е во потрага по измамниког Реџи Рајт (Мајк Епс). Потерата на Бакум по Реџи ги води до еден милионски грабеж на дијаманти каде што хистеријата на Реџи му овозможува да не го фатат. Среќата почнува да му се насмевнува на Реџи кога сфаќа дека е единствен добитник на лотаријата од 60 милиони долари! За жал, победничкото ливче сѐ уште се наоѓа во џебот на Реџи... во комбето за бегство... и е откриено од крадците на дијаманти. И тогаш Реџи го гледа Бакум. Бакум можеби не му верува на Реџи, но ако приказната на Реџи е вистинита, тоа значи многу повеќе од пари одошто за кауција... а ако се работи за измама, Бакум може да го искористи Реџи како мамец за да ги фати крадците на дијамантите. Во секој случај, Бакум нема што да изгуби, затоа што, и покрај сѐ, тука се дава сѐ за Бенџамините.

Слики

Сѐ за БенџаминитеСѐ за БенџаминитеСѐ за БенџаминитеСѐ за БенџаминитеСѐ за БенџаминитеСѐ за БенџаминитеСѐ за БенџаминитеСѐ за Бенџамините

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Киборг 2 (1993)

  денес
  image
  Во 2074 година, Корпорацијата „ПинВил“ го креира хуманоидниот киборг Касела Кеш Риз. Киборгот е дизајниран за да се уншти конкурентската фирма. Но нештата ќе се...
 • Механичар (2011)

  денес
  image
  Артур Бишоп е елитен убиец со единствен талент за чисто елиминирање на целите. По убиството на неговиот ментор и добар пријател, сака неговите убијци да платат.
 • Honest thief (2020)

  денес
  image
  Озлогласен крадец, се пријавува самиот во полиција за да може конечно да води чесен живот. Но, работите не одат според планот, двајца агенти од ФБИ го измамуваат.
 • Gospodarot na prstenite: Vrakjanjeto na kralot (2003)

  денес
  image
  Во расплетот на епското ремек-дело на Џ.Р.Р. Толкин, „Господар на прстените“, додека војските се собираат за конечната битка што ќе ја одреди судбината на светот,...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.