рејтинг: 6.7/10
Оценка на корисникот: 7.7/10
(18 гласови)

СОДРЖИНА

Понекогаш работите што не можеме да ги промениме... нè менуваат нас! Филм од четири кратки приказни во кои ликовите се соочуваат со судбината и со самите себе. Инспирација за филмот е старата кинеска поговорка која вели дека животот се состои од четири емотивни пресвртници - среќа, тага, радост и љубов. Среќа - Форест Витекер, банкар којшто ги вложува сите пари што ги има во „сигурната работа“ - трките со коњи. Тага - Сара Мишел Гелар, поп ѕвезда чиј договор е во рацете на безмилосниот криминалец (Енди Гарсија) и неговиот корумпиран братучед (Емил Хирш). Задоволство - Брендон Фрејзер, човек којшто може да ја види иднината на секој човек освен својата. Љубов - Кевин Бејкон, доктор којшто копнее по жена што не може да ја има (Џули Делпи) и на крај нејзиниот живот го држи во свои раце...

Слики

Воздухот што го дишамВоздухот што го дишамВоздухот што го дишамВоздухот што го дишамВоздухот што го дишамВоздухот што го дишам

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Вдовици (2018)

  image
  Кога четворица вооружени ограбувачи се убиени при еден обид за грабеж, нивните вдовици на коишто им останал долгот поради криминалните активности на нивните...
 • Грабната среде бел ден (2009)

  image
  Вистинска и инспиративна приказна за киднапирана тинејџерка која преживува манипулирајќи со нејзиниот грабнувач и успева да се ослободи по шестдневниот пекол.
 • Товарот на вината (2014)

  image
  Успешниот адвокат Мич Броктон ќе предизвика несреќа, ќе побегне и зад себе ќе остави жртва. Покрај жртвата ќе го најдат Клинтон Дејвис, кој ќе биде обвинет за...
 • Нема земја за старци (2007)

  image
  Овај филм признатих редитеља Итана и Џоела Коена апсолутни је победник доделе Оскара. Био је номинован у осам категорија, а награѓен је са четири статуете и то за...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.