СОДРЖИНА

Филм је инспирисан класичним ноир филмом о бившој спортској звезди, који ради као приватни детектив у Холивуду, а уствари је окорели коцкар и алкохоличар.
Карсон Филипс (Џон Траволта) добија нови случај, који га одводи у родни град Галвестон у Тексасу, у потрази за несталом женом. Током истраге мораќе да се суочи не само са самим врхом организованог криминала и бившом љубавницом, веќи и са својој мрачном прошлошќу.

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Печено убиство: Само десерти (2017)

  денес
  image
  Во Лејк Иден, пекарската кралица на Минесота и сопственичка на „Куки Џар, Хана Свенсон (Алисон Свини) мора да се справи со многу повеќе отколку само со тестото за...
 • Детето риба (2009)

  денес
  image
  Лала, тинејџерка од добростоечко аргентинско семејство, лудо е вљубена во Парагвајката Гуаји, нивната слугинка. Двете сонуваат да живеат заедно во Парагвај и...
 • Единаесетмината на Оушн (2001)

  денес
  image
  Харизматичниот Дени Оушн (Џорџ Клуни) избира врвен тим од специјалисти за да ограбат 150 милиони долари во една ноќ! Целта е безмилосниот претприемач Тери...
 • Без трага (2010)

  денес
  image
  Етјен наскоро ќе стане шеф на голема индустриска група. Во брак со прекрасната Клеменс, тој е човек кој има се. Кога ќе наиде на Патрик, другар од детството,...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.