рејтинг: 5.3/10
Оценка на корисникот: 7.06/10
(16 гласови)

СОДРЖИНА

Кога нечиј татко е ѓаволот, животот знае да стане збунувачки. А за Малиот Ники, тоа стана уште полошо. Неговите двајцата злобни браќа Адријан и Касиус тукушто избегале од пеколот и шират хаос на Земјата...
Ова е 10.000-тата година од владеењето на Сатаната како Принц на темнината. Но, кога Сатаната одлучува да не им го предаде својот злобен трон на своите двајца најстари синови, тие излегуваат од портите на пеколот со намера да создадат сопствен пекол на Земјата, во Њујорк. Нивното заминување ги пореметува природните закони на космосот, поради што Сатаната губи од своите моќи и од своето ткиво со секоја нова минута. Сега Сатаната нема избор, освен да се потпре на својот единствен преостанат син Малиот Ники, кој треба да ги користи своите ѓаволски таленти за да го спаси светот (и својот мил татко) од уништување. Но, изолираниот живот на Ники во пеколот не се споредува со опасните улици на Њујорк. Потпомогнат само од еден саркастичен булдог кој зборува, тој мора од корен да ги научи човечките навики како што се јадењето и спиењето, а благодарејќи на рајскиот шарм на жената по име Валери, и лудо да се вљуби. Но, времето поминува, злобата расте, а Малиот Ники мора да научи да ги користи своите големи и многу смешни моќи.

Слики

Малиот НикиWarner BrosWarner BrosWarner BrosМалиот НикиМалиот НикиМалиот НикиМалиот НикиМалиот НикиМалиот НикиМалиот НикиМалиот НикиМалиот НикиМалиот Ники

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Запловимо у љубав (2019)

  недела
  image
  Учитељица дознаје да њезин бивши дечко ради за граѓевинског подузетника који гради одмаралиште на Плавом отоку.
 • Малата стројничка (2021)

  недела
  image
  Средношколската наставничка Кери Фокс (Лора Вандерворт), омилена помеѓу нејзините ученици, му доделува проект на класот во којшто секој ученик мора да создаде и...
 • Доаѓа изненадувањето! (2009)

  недела
  image
  Анџела и Кертис се млад брачен пар, посветен на кариерата. Тие сѐ уште не размислуваат за семејство. Кога ќе дознае Анџела дека е трудна, таа не ќе знае дали да...
 • A Nice Girl Like You (2020)

  недела
  image
  "A Nice Girl Like You" is a romantic-comedy film starring award-winning actresses Lucy Hale (Pretty Little Liars, Truth or Dare), Mindy Cohn (Consequences, The...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.