СОДРЖИНА

Редитељски деби Џоди Фостер. Драма о жени Деде Тејт, која се бори за старатељство над сином Фредом.
Када буда сазнала да јој је син геније, она чини све како би га заштитила од система и „ловаца на таленте".
Фреда његов интелект изолује од вршњака. Једног дана Деде контактира психолог школе за талентовану децу, тражеќи да Фред постане њихов ученик.
Деде се у почетку противи, али након Фредовог роѓендана, када су школски другови бојкотовали прославу, она пристаје да пребаци сина у другу школу...

Слики

Мали човек Тејт

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Вoени правила (2000)

  денес
  image
  Откако ќе избијат демонстрации во Јемен, полковникот Чајлдерс ќе добие задаќа да се пробие до американската амбасада и дфа го евакуира амбасадорот и неговото...
 • Падот на црниот јастреб (2001)

  денес
  image
  Испраќаат американски војници во Сомалија. Треба да се задржат околу еден час, но тој се претвора во долга и ужасна ноќ на заточеништво во непријателскиот град...
 • Претпоследниот (2020)

  денес
  image
  Кафкијанска приказна за неважниот инспектор за вода кој доаѓа во оддалечена џиновска зграда за да ги регистрира водомерите на станарите. Пред да се свести, тој е...
 • I Remember You (2015)

  денес
  image
  Two strangers feel a supernatural connection after being involved in the same accident.
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.