СОДРЖИНА

Во филмот „Дедвуд“, незаменливите ликови од познатата серија на ХБО се обединуваат после десет години за да ја прослават државноста на Јужна Дакота. Бившите ривалства се зажаруваат, сојузите се на тест и старите рани се отворени.
Продолжувајќи ја приказната што започна во познатата и наградена со „Еми“ серија на ХБО, долгометражниот филм „Дедвуд“ е напишан од Милч, режиран од Даниел Нинахан, а во него играат истите актери од серијата. Во филмот, незаменливите ликови од познатата серија на ХБО се обединуваат после десет години за да ја прослават државноста на Јужна Дакота. Бившите ривалства се зажаруваат, сојузите се на тест и старите рани се отворени, а сите се оставени да се справуваат со неодминливите промени што ги носат модернизацијата и времето.

Слики

Дедвуд: ФилмДедвуд: ФилмДедвуд: ФилмДедвуд: ФилмДедвуд: ФилмДедвуд: Филм

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Петлов Доручак (2007)

  денес
  image
  Љубавна прича с трилер заплетом. У словеначком градиќу у Прекмурју, Ѓуро је запослен као шегрт код мајстора Гајаша, који је старији власник радње за поправку...
 • Љубав и плес (2009)

  денес
  image
  Наглуви плесач Џејк (Том Мелој) упознаје Џесику (Ејми Смарт), некадашњу успешну плесачицу и професорку енглеског језика која очајнички жели да се врати на плесни...
 • Treni niset më shtatë pa pesë (1988)

  денес
  image
 • Не плачи сега (2007)

  денес
  image
  Животот на една среќна сопруга и мајка е уништен и фрлен во хаотичен сплет на околности откако поранешната сопруга на нејзиниот маж ќе биде убиена. Бони има се,...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.