СОДРЖИНА

Во филмот „Дедвуд“, незаменливите ликови од познатата серија на ХБО се обединуваат после десет години за да ја прослават државноста на Јужна Дакота. Бившите ривалства се зажаруваат, сојузите се на тест и старите рани се отворени.
Продолжувајќи ја приказната што започна во познатата и наградена со „Еми“ серија на ХБО, долгометражниот филм „Дедвуд“ е напишан од Милч, режиран од Даниел Нинахан, а во него играат истите актери од серијата. Во филмот, незаменливите ликови од познатата серија на ХБО се обединуваат после десет години за да ја прослават државноста на Јужна Дакота. Бившите ривалства се зажаруваат, сојузите се на тест и старите рани се отворени, а сите се оставени да се справуваат со неодминливите промени што ги носат модернизацијата и времето.

Слики

Дедвуд: ФилмДедвуд: ФилмДедвуд: ФилмДедвуд: ФилмДедвуд: ФилмДедвуд: Филм

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Непријатељи (2017)

  image
  Вестерн. Године 1892. легендарни сатник америчке војске Јосепх Блоцкер невољко пристаје отпратити поглавицу Цхеyеннеа на самрти и његову обитељ натраг у њихову...
 • Спајкова банда (1974)

  image
  Знатижељни тинејџери Вилсон Вил Јанг, Лес Ричер и Тод Хејхју проналзе тешко рањеног мушкарца, помислеќи да је мртав. Стога ќе се прилично изненадити када их...
 • Правда (2017)

  image
  Годината е 1868-ма и војната е завршена пред три години. Корумпиран градоначалник и група крвожедни криминалци претвораат стар напуштен рудник во воено упориште,...
 • Потфат и слава, американски Сион (2005)

  image
  Во ноември 1833 година властите на државата Мисури го спуштаат превезот на молчење врз фактот за кривично гонење и ноќно протерување од своите домови на стотици...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.