рејтинг: 7.2/10
Оценка на корисникот: 7.92/10
(36 гласови)

СОДРЖИНА

Многу напреден прототип на дете-робот по име Дејвид е програмиран да покажува безусловна љубов. Кога неговото човечко семејство го напушта, Дејвид започнува опасна мисија да стане вистинско дете за одново да ја освои љубовта на мајка му.
Од умовите на Стивен Спилберг и покојниот Стенли Кјубрик ни доаѓа оваа интензивна, особена научно-фантастична драма. Филмот е напишан и режиран од Спилберг, а во него игра Хејли Џоел Осмент како Дејвид, дете-робот со вградени емоции. Сем Робардс и Френсис О'Конор го играат парот што го „посвојува“ Дејвид за да им помогне да ја компензираат неописливата загуба на нивниот болешлив син Мартин. Кога Мартин магично заздравува, Дејвид и неговиот крзнен пријател Теди се наоѓаат во ладен и непријатен свет. Таму, тие го среќаваат роботскиот жиголо Џо (Џад Ло), кој му помага на Дејвид да започне потрага во стилот на Пинокио по единственото суштество кое може да го направи вистинско дете.

Слики

Вештачка интелигенција: ВИВештачка интелигенција: ВИВештачка интелигенција: ВИВештачка интелигенција: ВИВештачка интелигенција: ВИВештачка интелигенција: ВИВештачка интелигенција: ВИВештачка интелигенција: ВИ

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Talea (2013)

  денес
  image
  It's summer holidays, and the planned Italian holiday with Jasmin's foster family is just around the corner. Everyone is looking forward to the trip - except...
 • Плава птица (2004)

  денес
  image
  Тринаесет годишната Мерел испадна да биде детски модел. Таа е добра во училиштето и се грижи за својот ментално нарушен брат во нивниот дом. Ако е нешто различно...
 • Светот на соништата (1998)

  денес
  image
  Крис Нилсон умира и стигнува во рај кој е поубав од што можел да замисли. Едно нешто недостига, неговата сопруга, Ени. Во меѓувреме, по неговата смрт, таа се...
 • Опсесивна љубов (2002)

  денес
  image
  Бен Кронин е поранешен деликвент, чие што минато е уништено поради продажба и користење дрога. Тој ќе се обиде да го смени животот со помош на неговата девојка...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.