СОДРЖИНА

Seymour is a mentally challenged young man living in New York. Seymour's happy New York Knicks fan existence comes to a tragic end after he witnesses the assassination of his mother, a renowned civil rights activist. Things go from bad to worse when Seymour locates a firearm in the home of his best friend, Francis. Determined, desperate and deranged, Seymour goes on one man's journey to find his mother's killers and bring them to justice.

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Run Hide Fight (2020)

  image
  17-year-old Zoe Hull uses her wits, survival skills, and compassion to fight for her life, and those of her fellow classmates, against a group of live-streaming...
 • Педесет души (2008)

  image
  Кога едно утро ќе биде нападнат од платен убиец, Ирецот Мекгартланд ќе почне да се сеќава на своето мрачно минато. Пред 11 години живеел мирен живот во Белфаст,...
 • Фарго (1996)

  image
  Продавачот на коли Џери, длабоко во долгови, планира да најми некој да ја киднапира жена му за да бара откуп од нејзиниот богат татко. Но сето тоа не оди според...
 • Панична соба (2002)

  image
  Трилер со Џоди Фостер во улогата на мајка заробена во мала соба во својот њујоршки дом со малата ќерка додека тројца натрапници брутално го напаѓаат нивниот дом.
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.