poster

Fauves

Fauves (2017)

драма, фантастика, трилер | Швајцарија, Белгија, Луксембург, Франција
Режисер: Robin Erard

Каде да се погледне
Емисијата не е достапна во државата
рејтинг: 5.9/10

СОДРЖИНА

-Orphan, Oskar lives with Elvis and Fanny Egger, his guardians. Oskar is waiting for one thing, the majority, to finally be able to go to Zimbabwe and start a new life. While Oskar strives to raise money to get there, Elvis embraces Oskar's success and requires him, no matter what, to graduate. The balance of power is becoming more and more tense, swinging into a violence that will push Oskar to definitively abandon childhood, and Elvis, to fall the mask of his ambition and his madness.

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Не гледај (2018)

  image
  Усамљена 18-годишњакиња случајно упознаје своју сестру близнакињу. Због недостатка подршке породице и њених вршњака, мења место са својом супротношќу, злом...
 • Крадец на мотори (2020)

  image
  Рајдер е обичен човек и вреден работник. Тој работи како доставувач за локалната пицерија. Жена му ги минува деновите чистејќи големи куќи и грижејќи се за двете...
 • Азор (2021)

  image
  Аргентина, 1980. Приватниот банкар Иван (Фабрицио Ронџоне) доаѓа од Женева со сопругата Инес (Стефани Клео) за да го замени колегата кој мистериозно исчезнал во...
 • Осамени волци (2019)

  image
  „Осамени волци“ е филм за корупцијата на високи места и се одвива во затвор, а е во стил на “филм ноар“. Струкрурата личи на „Касапски кучиња“, каде што во...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.