СОДРЖИНА

Еван Треборн (Ештон Кучер) страда од ретка форма на амнезија. Уште од детството доживува дупки во сеќавањата и во тие моменти наеднаш се наоѓа на друго место, целосно збунет. Пријателите и мајка му се сомневаат дека ги измислува потешкотиите со памтењето за да најде оправдување за проблемите во кои запаѓа. Но со растењето се намалува зачестеноста на кризите, па во одреден момент се чини дека тој сосема закрепнал. Но еден ден почнува да чита еден од своите дневници коишто ги води уште од 7-годишна возраст и во коишто ги запишува моментите кога го губи памтењето, и одеднаш доживува враќање во минатото.

Слики

Ефект на пеперуткаЕфект на пеперуткаЕфект на пеперуткаЕфект на пеперутка

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Стакло (2019)

  image
  М. Најт Шајмалан во овој експлозивен стрип трилер соединува два свои оригинални филма “Нескршлив“ и „Подвоен“. Обезбедувачот Дејвид Дан ги користи натприродните...
 • Реплики (2018)

  image
  Познатиот невролог Вилијам Фостер, чија сопруга и трите деца загинуваат во сообраќајна несреќа, целосно очаен, со помош на неговиот најдобар пријател и колега...
 • Денот кога Земјата застана (2008)

  image
  Во овој современ римејк на научно фантастичната класика од 1951, една позната научничка се наоѓа себеси соочена со еден вонземјанин по име Клаату, кој патува низ...
 • Круг (2017)

  image
  Меј добива прекрасна можност да работи за најмоќната и најпрофитна компанија во светот на социјалните медиуми и таа во тоа несомнено ја здогледува својата животна...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.