рејтинг: 6.9/10
Оценка на корисникот: 7/10
(21 глас)

СОДРЖИНА

Кинеско-американската њујорчанка Рејчел Чу патува до Сингапур со нејзиното момче Ник за венчавката на најдобриот пријател. Наскоро, се открива неговата тајна: семејството на Ник е богато и тој се смета за најпосакуваниот ерген во Азија...
Базиран на светски познатиот бестселер од Кевин Кван, „Лудо богати Азијци“ ја следи њујорчанката Рејчел Чу која го придружува својот долгогодишен пријател Ник Јанг на венчавката на неговиот најдобар пријател во Сингапур. Возбудена поради својата прва посета на Азија, но нервозна поради средбата со семејството на Ник, Рејчел не е подготвена да дознае дека Ник не ѝ спомнал неколку важни детали од својот живот. Излегува дека тој не само што е наследник на едно од најбогатите семејства, туку е и еден од најпосакуваните ергени. Блискоста со Ник предизвикува љубомора кон Рејчел, а уште полошо, и неодобрување од страна на мајката на Ник. Наскоро станува јасно дека иако парите не можат да ја купат љубовта, сепак тие можат да ги искомпликуваат работите.

Слики

Лудо богати АзијциЛудо богати АзијциЛудо богати АзијциЛудо богати АзијциЛудо богати АзијциЛудо богати АзијциЛудо богати АзијциЛудо богати АзијциЛудо богати АзијциЛудо богати АзијциЛудо богати Азијци

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Диско (2008)

  денес
  image
  Дидие е 40-годишeн фан на диско музика. Нема работа и сè уште живее со својата мајка. Дидие има син кој не го видел долго време, но мајката на син му не се...
 • Дали сте за танц? (2004)

  денес
  image
  Романтична комедија со Ричард Гир во главната улога на адвокат прегорен од работа кој од здодевност се запишува на часови по танц во двојки кои ќе му го сменат...
 • Тек смо почели (2017)

  денес
  image
  Бивши ФБИ агент и бивши адвокат одбране мафије који је у програму заштите сведока ќе морати да оставе по страни своје ситне размирице и ривалство, и почети да...
 • Жеље и надања (2014)

  денес
  image
  Филм је базиран на њујоршком најпродаванијем роману ауторке Вели Лемб и описује живот једне породице 60-тих година прошлог вијека, у вријеме празника и празничних...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.