СОДРЖИНА

За време на една спасувачка мисија во вселената, Џин Греј се претвора во моќниот и опасен Темен Феникс. Кога Џин излегува од контрола, Икс-Мен мораат да се здружат за да се борат против еден од своите.
Во овој филм, Икс-Мен се соочуваат со својот најголем непријател досега, а тоа е Џин Греј, една од нивните. За време на една спасувачка мисија во вселената, Џин за малку е убиена кога ја удира една таинствена космичка сила. Откако се враќа дома, оваа сила не ја прави само многу помоќна, туку и многу понестабилна. Борејќи се самата со себе, Џин ги ослободува своите сили без никаква контрола. Додека Џин излегува од контрола и ги повредува луѓето што ги сака најмногу, таа почнува да го уништува единството на Икс-Мен. Сега, откако ова семејство се распаѓа, тие мора да најдат начин да се соединат, не само за да ја спасат душата на Џин, туку и за да ја спасат планетата од вонземјаните кои сакаат да ја искористат оваа сила како оружје и да владеат со галаксијата.

Слики

Икс-Мен: Мрачниот фениксИкс-Мен: Мрачниот фениксИкс-Мен: Мрачниот фениксИкс-Мен: Мрачниот фениксИкс-Мен: Мрачниот фениксИкс-Мен: Мрачниот фениксИкс-Мен: Мрачниот фениксИкс-Мен: Мрачниот фениксИкс-Мен: Мрачниот феникс

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Брзи и бесни 5 (2011)

  петок
  image
  Бегалецот Дом Торето се здружува со поранешниот полицаец Брајан О'Конер во егзотичниот Рио де Женеиро. За да си ја освојат слободата и да победат во оваа трка,...
 • Рамбо 2 (1985)

  петок
  image
  Ратни ветеран, бивши припадник Зелених беретки Џон Рамбо (Силвестер Сталоне) издржава казну у једном федералном затвору. Америчке власти су добиле информацију да...
 • Цинкарош (2019)

  петок
  image
  Продуценти филмова Град лопова, Сицарио и Јохн Wицк доносе криминалистичку драму с Џоелом Кинаманом, Кливе Овеном и Розамунд Пајки у главним улогама. Бившем...
 • Шаолин (2011)

  петок
  image
  Околу легендарниот будистички шаолински храм, основан во 495 г., модерната кинеска држава развила елитни приватни школи кои ги водат монаси-воини. Во филмот...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.