СОДРЖИНА

Епска музичка фантазија за една неверојатна човечка приказна за главните години во животот на Елтон Џон. „Рокетмен“ ја следи фантастичната преобразбата на срамежливиот талентиран пијанист Реџиналд Двајт во суперѕвездата Елтон Џон.
„Рокетмен“ е епска музичка фантазија за неверојатната приказна за подемот на Елтон Џон. Филмот ја следи фантастичната преобразбата на срамежливиот талентиран пијанист Реџиналд Двајт во суперѕвездата Елтон Џон. Оваа инспиративна приказна, надополнета со омилените песни од Елтон Џон и изведени од ѕвездата Тарон Егертон, ја раскажува универзалната приказна за тоа како едно момче од мал град станува една од најпознатите ѕвезди во поп-културата. Во „Рокетмен“ игра и Џејми Бел во улогата на Берни Таупин, партнерката на Елтон Џон во пишувањето текстови за песните, а Ричард Меден го игра првиот менаџер на Елтон, Џон Рид, додека Брајс Далас Хауард ја игра мајката на Елтон, Шила Фарбрадер.

Слики

РокетменРокетменРокетменРокетменРокетменРокетменРокетменРокетменРокетменРокетменРокетменРокетменРокетменРокетмен

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Мутне воде (2019)

  денес
  image
  Роберт Било је угледни корпоративни адвокат који је читаву своју каријеру посветио заступању великих компанија хемијске индустрије. Једног дана му у канцеларију...
 • Краљица (2006)

  денес
  image
  На место британског премијера, а притом је други најмлаѓи на тој позицији, након Лорда Ливерпула, 1812. године постављен је Тони Блер (Мајкл Шин), воѓа нових...
 • Жена чувара зоолошког врта (2017)

  денес
  image
  As war brews over in 1939 Warsaw, and while life is still running its course, the Germans are gradually making their presence felt, with Adolf Hitler secretly...
 • The Banker (2020)

  денес
  image
  Revolutionary businessmen Bernard Garrett (Anthony Mackie) and Joe Morris (Samuel L. Jackson) devise an audacious and risky plan to take on the racist...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.