рејтинг: 7.2/10
Оценка на корисникот: 9.3/10
(47 гласови)

СОДРЖИНА

Глумац Мич Рајан игра једног од ликова који гину за време филма. На дан када је требало да сними сцену у којој умире, Рајан се разболео. Донео је потврду од лекара на којој је писало да је “сувише болестан да би могао да умре тог дана”.

Слики

Прљави Хари: Клопка за инспектора КалаханаПрљави Хари: Клопка за инспектора КалаханаПрљави Хари: Клопка за инспектора КалаханаПрљави Хари: Клопка за инспектора Калахана

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Случаен шпион (2001)

  image
  Во шопинг центар во Хонг Конг, Бак Јуен спасува плен на крадци со помош на интуицијата. Завршува во Истанбул преку Јужна Кореја и случајно станува шпион. За...
 • Преговарач (1998)

  image
  Дени Роман, вешт полициски преговарач, кој сака да се ослободи од лажни обвинувања, зема заложници во канцеларија за да купи време кое му треба за да ја открие...
 • Последњи подухват (2017)

  image
  Истинита прича о славном бекству Гарија Тајсона и Рендија Гринволта из затвора у Аризони, лета 1978. године. Гари Тајсон је социопата коме у бекству помажу...
 • Гавранот: Спасение (2000)

  image
  Во третото продолжение од серија „Гавранот, Алекс Корвис е осуден на смрт поради убиство на својата девојка. По неговата егзекуција, Алекс ќе се врати меѓу живите...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.