poster

SEKS, LAŽI I OPSJEDNUTOST

SEX, LIES & OBSESSION (2001)

драма | САД
Режисер: Douglas Barr

Каде да се погледне
Емисијата не е достапна во државата
рејтинг: 5.4/10

СОДРЖИНА

Др. Цамерон Тхомас (Х. Хамлин) угледни је ортопед сретно олењен за средњоаколску професорицу Јоанну (Л. Ринна) с којом има два сина, Јосха (К. Зегерс) и Рyана (Р. Цларк). Обасипајуци Јоанну љубављу и палњом, те настојеци својим синовима бити ато бољи отац, Цамерон се цини идеалним обитељским цовјеком. Медутим, радохолицни лијецник крије тајну: овисан је о сексу. Мијењајуци проститутке, спавајуци с непознатим ленама, конзумирајуци порнографију, те називајуци секси телефоне, Цамерон свако своје избивање из куце оправдава послом. Слуцајно пратеци супруга једнога дана Јоанна открије његову невјеру и њихов се наизглед савраени обитељски ливот поцне распадати...

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Љубов под маслиновото дрво (2020)

  денес
  image
  Наградата на годишниот натпревар за маслиново масло на Сансет Вели е земјишна парцела со проблематична сопственост. Кога ќе се соочат храбра жена и компетитивен...
 • Vatrootporan (2008)

  денес
  image
  Поручник Цалеб Холт живи према старој ватрогасној узречици: „Никад не остављај партнера иза себе.“ Унутар горуќих зграда, то је његов природни инстинкт. У његову...
 • Далеку од рајот (2002)

  денес
  image
  Што се однесува до надворешниот свет, Френк и Кети Витекер се совршена двојка. Тие го претставуваат сето она што треба да биде средната класа во Америка во...
 • Војната е завршена (2010)

  денес
  image
  После бомбардирањето на Косово во 1999. година, семејството Рахмани со своите три деца емигрираат во Швајцарија. После неколку години живот во новиот дом,...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.