рејтинг: 6.9/10
Оценка на корисникот: 8.07/10
(29 гласови)

СОДРЖИНА

"Аладин" е возбудлива приказна за шармантното момче Аладин кое поголем дел од животот го поминува на улица, храбрата и одлучна принцеза Јасмин и духот од ламбата кој може да биде главен во одредувањето на нивната судбина.
Од „Дизни“ доаѓа возбудливата акциона адаптација на анимираната класика „Аладин“, приказна за еден шарматен уличар по име Аладин, за храбрата принцеза Јасмин и за духот кој можеби е клучен за нивната иднина. Во серијата „Аладин“, во режија на Гај Ричи игра актерска екипа која ги вклучува Вил Смит во улогата на духот, Мена Масуд во улогата на итриот уличар Аладин, како и Наоми Скот во улогата на Јасмин, убавата и храбра принцеза од Аграба.

Слики

АладинАладинАладинАладинАладинАладинАладинАладинАладинАладинАладинАладинАладинАладин

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • I Can Quit Whenever I Want: Ad Honorem (2017)

  вторник
  image
  It has been a few months since Pietro Zinni's gang got caught in the Sopox production laboratory and each of them locked up in different jails. From Regina Coeli...
 • Јача од смрти (2015)

  вторник
  image
  Кејт Абот (Милла Јововицх), агент је одсека за безбедност владе САД-а. Након што покуша да спречи улазак терористе у земљу, постаје мета врхунски обученог...
 • Џек Хантер и изгубеното богатство на Угарит (2008)

  вторник
  image
  Античкиот град, Угарит Ана исчезнал пред илјади години под песоците на сириската пустина. Тој бил откриен во 1922 година повторно, но без неговото легендарно...
 • Осумте на Оушн (2018)

  вторник
  image
  Деби, сестрата на легендарниот измамник Ден Оушн, обединува целосно женска екипа за да извршат грабеж на столетието. Нивната цел е годишната Мет гала во Њујорк,...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.