poster

Покемон: Детективот Пикачу

Pokémon Detective Pikachu (2019)

акција, авантуристички, комедија, семејни, мистерија, научна фантастика | САД, Јапонија, Обединетото Кралство, Канада
Режисер: Rob Letterman

рејтинг: 6.6/10
Оценка на корисникот: 8/10
(6 гласови)

СОДРЖИНА

Приказната почнува кога детективот Хари Гудман мистериозно исчезнува, побудувајќи го синот Тим да открие што се случило. Како помошник во истрагата се јавува бившиот Покемон партнер на Хари, детективот Пикачу кој е супердетектив.
Кога детективот Хери Гудман мистериозно исчезнува, неговиот син Тим започнува патешествие за да открие што се случило. Како помошник во истрагата се јавува бившиот Покемон партнер на Хари, детективот Пикачу кој е урнебесен и симпатичен супердетектив. Откривајќи дека единствено тие двајца можат да работат заедно бидејќи Тим е единствениот човек кој може да зборува со Пикачу, тие ги здружуваат силите и се впуштаат во возбудлива авантура за да ја разоткријат заплетканата мистерија. Барајќи траги заедно по осветлените улици на Рајм Сити – развиена и современа метропола каде што луѓето и Покемоните живеат едни до други во хиперреалистичниот свет – тие се среќаваат со различни покемон карактери и откриваат шокантен заговор што може да ја уништи оваа мирољубива коегзистенција и може да му се закани на целиот Покемон универзум.

Слики

Покемон: Детективот ПикачуПокемон: Детективот ПикачуПокемон: Детективот ПикачуПокемон: Детективот ПикачуПокемон: Детективот ПикачуПокемон: Детективот ПикачуПокемон: Детективот ПикачуПокемон: Детективот ПикачуПокемон: Детективот ПикачуПокемон: Детективот ПикачуПокемон: Детективот ПикачуПокемон: Детективот Пикачу

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Пакет (2013)

  вторник
  image
  Дејството на акциониот трилер со Стив Остин и Долф Лундгрен во главните улоги се одвива околу еден курир, кој на локалниот мафијашки бос мора да му достави...
 • Категорија седум: Крај на светот (2005)

  вторник
  image
  Торнада, урагани, бури и масовни уништувања, како ефект на глобалното затоплување, се собираат во супер бура која би можела со досега невидена сила да ја удри...
 • Мулан (2020)

  денес
  image
  Кога императорот на Кина издава декрет дека по еден член од секое семејство мора да служи во кралската војска во одбрана на земјата од освојувачите од север, една...
 • V82 - Revenge of the Nitros! (2015)

  денес
  image
  A group of friends got into a big trouble and they will try to do anything to get away with it.
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.