СОДРЖИНА

Веќе старих Словена, додељујуќи Виљенку, најлепшу девојку племена, ратнику Кохану, доноси једну неправедну одлуку, јер она воли другога. Далибор, Виљенкин вољени, веќ у следеќем ратном сусрету са непријатељем, покушава да докаже своју храброст, па самим тим и да натера веќе до промени своју првобитну одлуку и њему препусти Виљенку.

Слики

Хоја! Леро!Хоја! Леро!

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Херакле (2005)

  image
  Како син на Зевс, најмоќниот од сите богови, и Алкмен, принцезата на Теба, Хераклеја го сакале сите освен Хера, сопругата на Зевс. За да му се одмазди на својот...
 • Зелени витез (2021)

  image
  „Зелени витез“ је авантура заснована на безвременској легенди о краљу Артуру и говори о немилосрдном и тврдоглавом неќаку краља Артура, Гавејну, који креќе у...
 • Мостот за Терабитија (2007)

  image
  Од „Волт Дизни Пикчрс“ и од „Волден Медија“ ни доаѓа „Мостот за Терабитија“, возбудлива и трогателна фантастична авантура за моќта на имагинацијата и за магијата...
 • Хари Потер и даровите на смртта 2 (2011)

  image
  Филмскиот настан на генерацијата завршува во вториот дел од последното поглавје на монументалниот серијал „Хари Потер“. Во последниот предизвик меѓу ѕидовите на...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.