poster

Бабарога

Boogeyman (2005)

драма, хорор, мистерија, трилер | САД, нов Зеланд, Германија
Режисер: Stephen Kay

рејтинг: 4.2/10
Оценка на корисникот: 6/10
(4 гласови)

СОДРЖИНА

Тим је млади човек са великом траумом. Када га је напустио отац пре 16 година, он је мислио да га је украла бабарога. И као одрастао човек уз редовне терапије и даље мисли да бабарога постоји. Када му јаве да му је умрла мајка он се враќа у свој родни град и по савету психијатра одлучује да проведе ноќ у куќи у којој је одрастао и сусретне се са чудовиштем из његове маште.

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • The Lights of the Town (1983)

  денес
  image
 • Роки (1976)

  денес
  image
  Ова е филм кој ја инспирираше нацијата и освои „Оскар“ за најдобар филм и најдобар режисер (Џон Г. Авилдсен)! Публиката и критиката топло ја дочекаа американската...
 • Училиште за неранимајковци (1995)

  денес
  image
  Стив е новиот професор во едно средно училиште. Меѓутоа, неговата работа нема да биде лесна, бидејќи учениците нема да го почитуваат. Полека, Стив ќе успее да ја...
 • Црна птица (2019)

  денес
  image
  Три генерации од едно семејство се собираат во нивната викендичка за да се збогуваат со нивната смртно болна мајка. Кога се јавуваат тензии помеѓу ќерките на...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.