СОДРЖИНА

In San Francisco, the successful self-made businessman Walter Williams has just bought three factories in Denver with the approval of the board of directors. His beloved wife Irene tells him that she is not feeling well enough to travel with him, and asks Walter to give a lift to her cousin Jim Torrance. On the highway, Jim, who is actually Irene's lover, tries to kill Walter hitting his head and throwing him off a cliff, and has a fatal fiery accident while escaping driving Walter's car. Walter is believed to be the driver and later his wife is sent to jail accused of plotting his murder. Meanwhile, the wounded Walter falls asleep in a moving van and eventually winds up in Larkspur, a small town in Idaho. He is hired as a mechanic in a gas station by the owner, Marsha Peters. For three months, Walter reads the news, expecting revenge with Irene sentenced to death, and he and Marsha fall in love for each other. When Walter discloses the truth to Marsha, she convinces him to return to San Francisco and save his unfaithful wife. The situation changes when Irene accuses him of plotting to kill her lover Jim, and Walter has to prove his innocence.

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Без трага (2010)

  денес
  image
  Етјен наскоро ќе стане шеф на голема индустриска група. Во брак со прекрасната Клеменс, тој е човек кој има се. Кога ќе наиде на Патрик, другар од детството,...
 • Брат ми, ѓаволот (2012)

  денес
  image
  Во очите на Мо, нема никој покул од неговиот постар брат Рашид, па во очајнички обид да ја докаже својата машкост, Мо прифаќа една опасна работа. За жал, неговите...
 • Мистериите на Хроникл: Погрешен човек (2019)

  денес
  image
  Најдено е тело на жена која е исчезната три години. Сопругот, ослободен поради недостиг на докази, но сега сметан за виновен, бара помош од Алекс. Додека таа го...
 • Шверцери (2012)

  денес
  image
  Филмот е инспириран од вистински настани, а е приказна за телевизиската репортерка Софи Талберт (Ш. Стоун) од Феникс. Таа е тврдоглава, упорна и десно-ориентирана...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.