рејтинг: 6.6/10
Оценка на корисникот: 9.5/10
(2 гласови)

СОДРЖИНА

Џесика Стајн е сама, хетеросексуална и успешна бизнисменка, која открива дека не е баш толку хетеросексуална кога почнува нејзиното интензивно пријателство со кариеристката Хелен Купер... што на крајот води до романса.
Џесика Стајн е чувствителна, но невротична новинарка од Њујорк, која се наоѓа во својот емоционален ќорсокак. Нејзиниот брат е свршен, нејзината најдобра пријателка е бремена, таа немала љубовен состанок веќе цела година и има проблеми со спиењето. По една оптимистична но кошмарна серија љубовни состаноци, таа сретнува еден интересен љубовен оглас... чиј единствен проблем е што се наоѓа во делот за „жени кои бараат жени“. Откако собира храброст, таа решава да се јави на огласот и се запознава со „фанки“ градската типка Хелен Купер. Живата вечер помината во шеги, поврзување и жестока дебата на крајот кулминира со бакнеж кој ја збунува и ја интригира дури и резервираната Џесика. Во отсуство на конвенционалните улоги на половите, двете жени продолжуваат хаотично низ своето искрено но урнебесно додворување, создавајќи ги правилата во лет. „Да ја бакнеш Џесика Стајн “ е модерна романтична комедија која ги урива сите правила, ги поместува границите меѓу пријателството и романтичната љубов и ја наоѓа смешната, изненадувачка и емотивна спојка меѓу тие две работи.

Слики

Да ја бакнеш Џесика СтајнДа ја бакнеш Џесика СтајнДа ја бакнеш Џесика СтајнДа ја бакнеш Џесика СтајнДа ја бакнеш Џесика Стајн

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Grand Hotel Excelsior (1982)

  вторник
  image
  Taddeus is the manager of the Grand Hotel Excelsior. The Summer season begins in May and since then many odd persons frequent the hotel. There is Ilde Vivaldi, in...
 • Степфордските сопруги (2004)

  вторник
  image
  Џоана Еберхарт (Никол Кидман) е успешна ТВ продуцентка и е близу до добивање уште една Еми награда кога е отпуштена од работа во престижна ТВ мрежа. Тогаш таа...
 • Вампирки (2012)

  вторник
  image
  Две женси вампирки во модерните денови на Њу Јорк се соочуваат со тешки романтични можности.
 • Dad's Army (2016)

  вторник
  image
  The Walmington-on-Sea Home Guard platoon deal with a visiting female journalist and a German spy as World War II draws to its conclusion.
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.