СОДРЖИНА

Дули, полицајац који је неправедно отпуштен због корумпираности, запошљава се заједно са својим бескорисним адвокатом, на новом послу обезбеѓења. Када им сместе пљачку, њих двојица почињу истрагу која све окреќе против њих. Да ли че успети да се извуку из ове невоље?

Слики

Наоружан и опасан

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Другите дечки (2010)

  image
  Несоодветните детективи на њујоршката полиција, Гембл и Хојц (Вил Фарел и Марк Валберг) се осудени на доживотна канцелариска работа. Тие се мразат меѓусебно, како...
 • Престапниците од Бејтаун (2012)

  image
  Откако поранешното момче ја застрелува и го киднапира нејзиното кумашинче, Селест одлучува да игра валкано. Таа најмува тројца браќа да ѝ го вратат кумашинчето,...
 • Голематa мајка: Каков татко, таков син (2011)

  image
  Агентот на ФБИ, Малколм Тарнер, наречен и Големата Мајка, се враќа во акција, а овој пат има поддршка од својот посинок, тинејџерот Трент. На Малколм му се...
 • Биг мама (2000)

  image
  За да заштити убава жена и нејзиниот син од крадец, ФБИ-агент се преправа во крупна баба.
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.