poster

Девојка из Кинеске четврти

China Girl (1987)

Режисер: Abel Ferrara

Каде да се погледне
Емисијата не е достапна во државата
рејтинг: 6.2/10
Оценка на корисникот: 8.67/10
(3 гласови)

СОДРЖИНА

Тонy (Р. Панебианцо) живи са својим старијим братом, гангстером Албyјем (Ј. Руссо), у четврти насељеној људима талијанских корена. Једног дана у њиховој је улици отворен кинески ресторан, што узрокује помутњу у заједници. Напетост расте све више, а онда Тонy упознаје згодну Кинескињу по имену Тyе (С. Цханг) и њих двоје се заљубљују. Њен брат Yунг Ган (Р. Wонг) је млади припадник кинеских Триада. Ускоро настају нови проблеми...

Слики

Девојка из Кинеске четвртиДевојка из Кинеске четвртиДевојка из Кинеске четвртиДевојка из Кинеске четвртиДевојка из Кинеске четвртиДевојка из Кинеске четврти

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Товарот на вината (2014)

  петок
  image
  Успешниот адвокат Мич Броктон ќе предизвика несреќа, ќе побегне и зад себе ќе остави жртва. Покрај жртвата ќе го најдат Клинтон Дејвис, кој ќе биде обвинет за...
 • Гавранот (2012)

  петок
  image
  Кога еден психички растроен убиец ќе започне серија крвави злосторства, инспирирани од делата на Едгар Алан По, еден млад детектив од Балтимор ќе ги здружи силите...
 • Anetarja e jurise (1996)

  петок
  image
  Ени Лард (Деми Мур) је поротник на великом суѓењу. “Учитељ”(Алек Болдвин), лик који ради на убеѓивању чланова пороте да гласају за ослобаѓање оптужених, прети да...
 • Покерџии (1998)

  петок
  image
  Откако губи една партија покер со високи влогови, Мајк се откажува од коцкањето за да оди на правен факултет и да почне одново. Но, кога неговиот пријател има...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.