poster

Пуерто Рицанс Ин Парис

Puerto Ricans in Paris (2015)

Режисер: Ian Edelman
Film Komedi | Утре | 10:10

рејтинг: 5.3/10
Оценка на корисникот: 8.67/10
(3 гласови)

Слики

Пуерто Рицанс Ин Парис

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Божиќниот состанок на татко ми (2020)

  image
  Откога му починала сопругата, Дејвид се мачи со Џулс, својата ќерка, тинејџерка. Таа смета дека никој не верува во неа и дека никој не ја разбира, а Дејвид...
 • Pallati 176 (1986)

  image
  A comedy by well-known Albanian theater. A comedy known and loved by all, under the interpretation of the most famous actors of the Albanian National Theatre. A...
 • Vita, cuore, battito (2016)

  image
  The love story between two common people who live their ordinary life in Naples. But one day something extraordinary shakes their routine.
 • Црна овца (2007)

  image
  Лезли (Лиса Кудроу), мајка на две момчиња, едвај се справува со животот додека нејзиниот сопруг се бори во Ирак. Таа е очајна за помош и се согласува братот на...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.